Wielkanoc > www.wielkanocne.pl

Święta Wielkanocne

Easter

Easter, also known as Pascha , the Feast of the Resurrection, the Sunday of the Resurrection, or Resurrection Day, is the most important religious feast of the Christian liturgical year, observed between late March and late April (early April to early May in Eastern Christianity). It celebrates the resurrection of Jesus, which his followers believe occurred on the third day after his death by crucifixion some time in the period AD 27 to 33 (see Good Friday). In the Roman Catholic Church, Easter is actually an eight-day feast called the Octave of Easter.

Wielkanoc

Nowości

Kiedy radość się obudzi

Zmartwychwstał Pan

Wielkanoc we Włoszech

Wielkanoc u nas

Powstanie Wielkiego Tygodnia

Ewangelia Judasza

Śmierć Jezusa - Teledysk

Wielkanoc w Czechach

Wielkanoc w Meksyku

Wielkanoc w Stanach Zjednoczonych

Wiśniowy sad

Wielkanocny koszyczek

Zmartwychwstanie

Zwyczaje związane z palmami

Znaczenie Palmy Wielkanocnej

Niedziela Palmowa

Palma wielkanocna

Baranek wielkanocny

Jajko wielkanocne jako symbol

Woda jako symbol wielkanocny

Ogień jako symbol wielkanocny

Kroszonka w 8 krokach

Akademia Markowych Jaj w Fashion House Outlet Centre

Wydarzenia historyczne w dacie Wielkanocy

Daty Wielkanocy w latach 1995-2010

Datowanie Wielkanocy

Wigilia Paschalna - Liturgia

Śmigus dyngus

Wyspa wielkanocna

Rapa Nui - Easter Island

Wyspy Wielkanocne

Nadchodzi Wielkanoc

Jaja wielkanocne

Wielkanoc - Pascha

Tradycja Świąt Wielkiej Nocy

Wielkanocni tytani

Ćwierkające kurczaczki

Akademia Markowych Jaj w Fashion House Outlet Centre

Akademia Markowych Jaj w Fashion House Outlet Centre

8 i 9 kwietnia br. najpopularniejsza na południu Polski pisankarka Teresa Drapała w ramach Akademii Markowych Jaj Fashion House poprowadzi warsztaty dla klientów sosnowieckiego outletu. W tych dniach również mali artyści – podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci sprzedawać będą na terenie centrum wykonane przez siebie ozdoby wielkanocne.Teresa Drapała jest autorytetem w dziedzinie tworzenia kroszonek. Specjalizuje się w tradycyjnych metodach upiększania skorupek. W 2004 roku została laureatką konkursu „Najpiękniejsze Kroszonki” organizowanego przez Muzeum w Gliwicach w kategorii malowania woskiem. „Dzieło sztuki” Drapały zostało wybrane i wyróżnione spośród blisko tysiąca pisanek. Warsztaty w ramach Akademii Markowych Jaj Fashion House poprowadzi już po raz drugi.- W zeszłym roku zajęcia pani Drapały cieszyły się tak dużym powodzeniem, że poprosiliśmy artystkę, by ponownie odwiedziła nasze centrum – mówi Anna Meller, marketing manager Fashion House. - To wielka atrakcja szczególnie dla najmłodszych, którymi pisankarka chętnie się zajmuje, podczas gdy rodzice mogą spokojnie robić zakupy swoich ulubionych markowych produktów przecenionych od 30 do 70 procent – dodaje Anna Meller.Na sobotnie i niedzielne warsztaty Teresa Drapała zaplanowała pokaz tradycyjnej metody robienia pisanek z wykorzystaniem wosku, demonstrację niezbędnych przyborów do woskowania i prezentację procesu ozdabiania jajek. Każdy klient Fashion House będzie mógł uczestniczyć w kolejnych etapach tworzenia kroszonki: przygotowaniu wydmuszki, nakładaniu na nią wosku i przybraniu w artystyczne wzory.W przedświąteczny weekend odbędzie się również wspólna akcja Fashion House Outlet Centre w Sosnowcu i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (TPD) oddział Śląsk.Na terenie Outlet, równolegle z warsztatami Teresy Drapały, odbędzie się kiermasz ozdób wielkanocnych przygotowanych przez dzieci uczęszczające na Warsztaty Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Świętochłowicach, Kaletach i Ogorzelniku.- Blisko rok temu nawiązaliśmy współpracę z TPD, której celem jest pomoc potrzebującym dzieciom. Na Boże Narodzenie pod hasłem „Krasnale dla Krasnali” obdarowaliśmy świątecznymi prezentami najmłodszych z całego województwa. Naturalną kontynuacją naszej społecznej działalności jest więc akcja wielkanocna – dodaje Anna Meller.Średni koszt dzieła małych artystów wynosi 20 zł. Zebrane podczas weekendu fundusze zostaną przeznaczone na zakup nowych materiałów do terapii i integrację społeczną wychowanków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.***Kroszonka w 8 krokach według Teresy Drapały:

1. wykonaj w jajku dwie dziurki wielkości 3-4 główek igły2. opróżnij jajko wkładając do jednej dziurki igłę od strzykawki i wdmuchaj powietrze (dzięki temu wydmuchasz żółtko z białkiem)3. osusz wydmuszkę4. zalej dziurkę w jajku rozgrzanym woskiem (najlepiej w tym celu użyć uszka igły)5. nałóż wosk na wydmuszkę w dowolne wzory6. po ostygnięciu wosku włóż wydmuszkę do farby7. utrwal kolor kroszonki wkładając ją do octu8. ściągnij wosk – pisanka jest już gotowa!###Informacje o Fashion House Outlet Centre:

The Outlet Centre - to sklepy fabryczne, w których sprzedawane są wyłącznie markowe produkty wysokiej jakości.

W Fashion House Outlet Centre towary markowe takie jak odzież, obuwie, czy akcesoria sportowe sprzedawane są przez cały rok po obniżonych cenach - niższych od 30% do 70% w stosunku do cen w zwykłych sklepach. Produkty oferowane

w Fashion House Outlet Centre są końcówkami serii lub kolekcji, kolekcjami z poprzednich lat oraz prototypami.Zapraszamy do odwiedzenia strony www.fashionhouse.pl

Powrót

komentarze: