Aktualności LIFESTYLE Styl życia

Walentynki we włoskim stylu

Zakochani niezmiennie szukają idealnej oprawy dla swojej

Data publikacji: 2018-02-26 | 16:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Walentynki we włoskim stylu
Kategoria: Styl życia, LIFESTYLE

Zakochani niezmiennie szukają idealnej oprawy dla swojej miłości.

Walentynki we włoskim stylu Styl życia, LIFESTYLE - Zakochani niezmiennie szukają idealnej oprawy dla swojej miłości.

Zakochani niezmiennie szukają idealnej oprawy dla swojej miłości. Każde ich spotkanie, słowo lub gest, służą podkreśleniu wyjątkowości uczucia, którego doświadczają. Szukając sposobu na idealny wieczór walentynkowy najlepiej wybrać wysublimowany smak włoskiego Mionetto Prosecco, które niczym brylantowy szlif diamentom, nada szlachetności każdej chwili. Jego łyk podkreśli jej magię, a bogaty aromat sprawi, że zapragniemy by to lekkie włoskie wino towarzyszyło wszystkim wyjątkowym chwilom naszego życia. 

Mionetto Prosecco to wino, które jest wyrazem miłości do ziemi oraz pasji do pracy w winnicy włoskiego mistrza wśród wytwórców wina i założyciela rodu – Francesco Mionetto. Pasja, 130 letnia tradycja i poszukiwanie doskonałość to najważniejsze wartości, które tworzą winnicę i markę o unikatowym i niepowtarzalnym stylu.

Trudno o lepszy kontekst do celebrowania miłości, tym bardziej że sama historia walentynek wywodzi się z Włoch, gdzie żył Święty Walenty i jako kapłan rzymski, wbrew zakazowi cesarza, udzielał ślubów zakochanym parom. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie za miłość do niewidomej córki swego strażnika, został skazany na śmierć, stając się w ten sposób symbolem zakochanych na całym świecie.

I tak oto włoski temperament, bogactwo kultury i pasja życia od wieków stają się inspiracją dla milionów zakochanych par, które marzą by ten dzień zaskoczył ich kolejną odsłoną uczucia.

Nic więc dziwnego, że najlepszym wyborem prowadzącym do kolejnego tajemniczego etapu płomiennego uczucia, będzie wykwintne włoskie wino wytwarzane zgodnie ze 130. letnią tradycją, z najlepszych winogron rosnących w samym sercu włoskiego regionu Treviso.

Mionetto Prosecco, to cudownie lekkie i orzeźwiające wino, które wyróżnia niesamowita kompozycja aromatów. Lekko schłodzone jest idealne zarówno solo jak i w soczystym duecie, w postaci owocowych drinków, które mogą być dodatkowym afrodyzjakiem podczas wieczoru. Poza najbardziej znanym połączeniem prosecco z truskawkami równie intrygujący smak nadadzą mu soczyste brzoskwinie. Oba smaki mają także moc przenoszenia zakochanych w czasie na skąpane letnim słońcem włoskie wzgórza włoskiego Treviso…

A to już wiesz?  Złota Wiśnia i Śliwka Nałęczowska – dla najbliższych sercu

Przepisy

Mionetto Prosecco z truskawkami

truskawki (świeże lub mrożone)

Mionetto Prosecco

cukier puder

Przygotowanie:

Truskawki miksujemy w pojemniku blendera, a następnie dodajemy tyle wina, ile otrzymaliśmy zmiksowanego musu z owoców. Na koniec dodajemy do smaku odrobinę cukru pudru i jeszcze raz mieszamy, by składniki się połączyły. Drink najlepiej podać w wysokich kieliszkach.

Brzoskwiniowe Mionetto Prosecco

1 dojrzała brzoskwinia, może być z puszki

500 ml Mionetto Prosecco

Przygotowanie:

Dobrze schłodzoną brzoskwinię miksujemy w blenderze na konsystencję musu. Dolewamy 1 szklankę wina musującego Mionetto Prosecco i mieszamy, by składniki się połączyły. Podajemy w wysokim kieliszku typu flute.

 

www.mionettoprosecco.pl

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Walentynki we włoskim stylu Styl życia, LIFESTYLE - Zakochani niezmiennie szukają idealnej oprawy dla swojej miłości.
Hashtagi: #Styl życia #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy