BIZNES Przemysł spożywczy

Jeśli chcesz pomóc najuboższym, przed Świętami przyjdź do Netto

Przed Świętami Wielkanocnymi po raz kolejny odbędzie się wielka zbiórka żywności organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności w wybranych placówkach sklepów Netto. Sieć angażuje się również od wielu lat w zbiórkę organizowaną przez Caritas oraz lokalne

Data publikacji: 2017-03-23 | 15:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jeśli chcesz pomóc najuboższym, przed Świętami przyjdź do Netto
Kategoria: Przemysł spożywczy, BIZNES

Przed Świętami Wielkanocnymi po raz kolejny odbędzie się wielka zbiórka żywności organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności w wybranych placówkach sklepów Netto. Sieć angażuje się również od wielu lat w zbiórkę organizowaną przez Caritas oraz lokalne organizacje.

Jeśli chcesz pomóc najuboższym, przed Świętami przyjdź do Netto Przemysł spożywczy, BIZNES - Przed Świętami Wielkanocnymi po raz kolejny odbędzie się wielka zbiórka żywności organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności w wybranych placówkach sklepów Netto. Sieć angażuje się również od wielu lat w zbiórkę organizowaną przez Caritas oraz lokalne organizacje.

Święta Wielkanocne oraz Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy Polacy na różne sposoby starają się pomóc najbardziej potrzebującym. Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności Banków Żywności odbędzie się od 31 marca do 2 kwietnia w 347 miejscowościach w prawie dwóch tysiącach sklepów w całej Polsce, w tym w wybranych placówkach Netto. W Polsce 2,5 miliona osób żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa, co oznacza, że na miesięczne utrzymanie mają mniej niż 551 zł. Jednocześnie co roku marnuje się aż 9 milionów ton żywności, dlatego pomaganie, szczególnie w okresie świątecznym, ma tak duże znaczenie.

– Zawsze chętnie włączamy się w akcje, organizowane w tak szczytnym celu – mówi Mariola Skolimowska, PR Manager Netto Polska. – Nasi klienci z dużym zaangażowaniem uczestniczą we wszystkich zbiórkach i dzielą się zakupionymi produktami. Święta to dobry moment na chwilę refleksji oraz wsparcie tych, którzy najbardziej tego potrzebują, dlatego w wielu naszych sklepach w tym okresie będzie można znaleźć specjalne kosze, przeznaczone na żywność dla najuboższych.

Banki Żywności wraz z partnerami, którzy uczestniczą w akcji, zbierają żywność dla potrzebujących już od ponad 20 lat i w ten sposób starają się pomóc nie tylko najuboższym, ale także przeciwdziałać procederowi marnotrawstwa. Do tej pory udało się:

Dotrzeć z pomocą żywnościową do 2 000 000 osób
Przekazać 146 000 ton produktów spożywczych
Wesprzeć 3 500 organizacji w całej Polsce
Przekazać produkty o wartości ponad 315 milionów złotych

Sieć Netto wspiera tę inicjatywę już od 2010 roku i przez te wszystkie lata klienci przekazali na rzecz potrzebujących osób wiele ton żywności.

Oprócz zbiórki dla Banków Żywności Netto zaangażowało się również w zbiórkę dla Caritasu. Specjalne kosze na produkty zostaną ustawione w sklepach Netto 24 i 25 marca. Z zebranych darów Caritas przygotuje świąteczne posiłki oraz paczki dla ubogich. Zestawy z artykułami spożywczymi trafią w pierwszej kolejności do rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej, do osób starszych, które są samotne, a także do rodzin dotkniętych trudną sytuacją życiową.

Podczas zbiórek gromadzone będą produkty z długą datą przydatności do spożycia oraz artykuły codziennej potrzeby takie jak: mąka, makaron, ryż, mleko czy słodycze. Wszyscy chętni mogą przekazać także środki czystości oraz produkty higieniczne. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jeśli chcesz pomóc najuboższym, przed Świętami przyjdź do Netto Przemysł spożywczy, BIZNES - Przed Świętami Wielkanocnymi po raz kolejny odbędzie się wielka zbiórka żywności organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności w wybranych placówkach sklepów Netto. Sieć angażuje się również od wielu lat w zbiórkę organizowaną przez Caritas oraz lokalne organizacje.
Hashtagi: #Przemysł spożywczy #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy