Aktualności LIFESTYLE Styl życia

WALENTYNKI – 3 fazy miłości

MUZYKA NA KAŻDĄ

Data publikacji: 2018-02-14 | 23:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: WALENTYNKI – 3 fazy miłości
Kategoria: Styl życia, LIFESTYLE

MUZYKA NA KAŻDĄ EMOCJĘ

WALENTYNKI – 3 fazy miłości Styl życia, LIFESTYLE - MUZYKA NA KAŻDĄ EMOCJĘ

Walentynki to dzień, kiedy, czy tego chcemy, czy nie, bardziej niż w inne dni myślimy o miłości. O osobie, w której jesteśmy zakochani, o osobie, z którą nam się nie udało, ale nadal tęsknimy lub ciągle mamy w sobie ranę po rozstaniu. A może o partnerze, który po wielu latach zna nas jak nikt i kocha na dobre i złe. Każdemu z nas towarzyszą wtedy piosenki, które przypominają najpiękniejsze lub najgorsze chwile, momenty fascynacji i uniesień, ale też złości i płaczu. TIDAL w Play wybrał top 5 utworów na zupełnie różne fazy miłości.

Zakochanie

To moment, kiedy emocje wprost w nas buzują. Czujemy, że spotkaliśmy miłość swojego życia. Pożądanie sięga zenitu, a każde kolejne spotkanie powoduje niecierpliwość. Chcemy krzyczeć jak Agnieszka Chylińska Czuję jak ziemia już usuwa się spod nóg, tak cię pragnę lub czujemy, że druga osoba powoduje, że jesteśmy niczym Beyonce crazy in love. A może to miłość jednostronna, wywołująca lęk przed wyznaniem i niczym w piosence Kasi Kowalskiej „A to co mam” zastanawiamy się czy to, co możemy dać z siebie wystarczy drugiej połowie, boimy się odrzucenia. Być może chcielibyśmy, niczym w kawałku Myslovitz, biegać nago po łące lub jak Adele po prostu oferować swoją miłość, wiedząc, że druga strona nie jest jeszcze pewna swych uczuć. Każdy zakochuje się inaczej, jednak każdemu zakochaniu towarzyszy muzyka, która kojarzy się z pierwszymi wspólnymi chwilami, momentem, kiedy zobaczyliśmy swoją miłość po raz pierwszy.

Kasia Kowalska „A to co mam”
O.N.A. „Znalazłam”
Myslovitz i Maria Peszek „W deszczu maleńkich żółtych kwiatów”
Adele „Make you feel my love”
Beyonce feat. Jay-Z „Crazy in love”

Rozstanie

Zwykle rozstanie odczuwamy jak konieć nie tylko związku, ale też świata. Czujemy jakby wszystko straciło sens, jakbyśmy nie mieli siły żyć. Stajemy się, jak Kayah kamieniem, jakby ulepionym z czyichś bolesnych słów. Jesteśmy zranieni, rozsypani emocjonalnie, ciężko nam się poskładać. Rozstanie bywa jednak też oczyszczające i jak w piosence Ani Dąbrowskiej czujemy, że chcieliśmy żeby ktoś zniknął raz na zawsze. Zapomnieć że istniał, mimo, że w głowie nadal mamy tyle pięknych słów. Bywają rozstania kiedy chcemy aby ktoś coś nam jeszcze powiedział, choć jedno słowo, na do widzenia jak w utworze „Say something”. Czasami chcemy się zemścić i życzymy, jak Justin Timberlake, aby wypłakał rzekę łez. Rozstanie to jednak zawsze tęsknota. Nawet jeśli nienawidzimy, przypominają się momenty, w których byliśmy razem szczęśliwi, a co za tym idzie, tęsknota, z którą nie możemy się pogodzić, więc prosimy jak Grzegorz Ciechowski odchodząc zabierz mnie…

Kayah „Jestem kamieniem”
Ania Dąbrowska „Tego chciałam”
Republika „Odchodząc”
Justin Timberlake „Cry me a river”
A Great Big World feat. Christina Aguilera „Say something”

Dojrzała miłość

Miłość, na którą każdy z nas czeka, ma na nią nadzieję. Przeżyć resztę życia u boku ukochanej osoby, która zna nas na wylot, z którą jesteśmy partnerami i jak w piosence Varius Manx, możemy powiedzieć Tylko ty i ja, najmniejsze państwo świata. Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy. Jednak miłość na dobre i złe, ma też w sobie to złe… I kochamy kogoś mimo wszystko. Mimo jego błędów, mimo, że coś idzie nie tak. Jednak nadal jesteśmy razem i w chwilach słabości, z płaczem mówimy kochaj mnie, mimo wszystko. Po wielu latach związku, bardziej niż parą, jesteśmy przyjaciółmi, a bliskość jest nie do przecenienia, i wystarczy nam żeby ktoś jak w piosence zespołu Maanam po prostu był obok, zjadł z nami śniadanie, zaopiekował się nami. Dojrzała miłość to jednak nie zawsze świadomość, że ma się obok siebie skarb, przy którym jest się szczęśliwym niczym w utworze „Diamonds”. To też świadomość tego, że ciągle zakochujemy się i odkochujemy w tej samej osobie jak w piosence Alicii Keys, jednak to nadal miłość.

Varius Manx „Najmniejsze państwo świata”
Hey „Mimo wszystko”
Maanam „Po prostu bądź”
Alicia Keys „Fallin”
Rihanna „Diamonds”

 

TIDAL                                    

TIDAL to globalny serwis streamingowy z najwyższą jakością dźwięku HD, muzycznymi wideo w jakości HD i ekskluzywnymi materiałami przygotowanymi przez dziennikarzy muzycznych, ekspertów i gwiazdy – między innymi Alicię Keys, Beyonce oraz White Stripes. TIDAL dysponuje bogatą bazą utworów posiadając już ponad 52 miliony pozycji. Oprócz tego serwis oferuje playlisty tematyczne i pozwala słuchać ulubionych utworów na telefonach, tabletach, komputerach i odtwarzaczach sieciowych. Klienci PLAY mogą skorzystać z TIDAL przez 2 lata za DARMO w wybranych ofertach. Więcej szczegółów na: https://www.play.pl/uslugi/tidal/.

Nielimitowana muzyka za DARMO w PLAY

W ramach promocji „Nielimitowana muzyka za darmo” w Play, abonenci sieci Play przez 2 lata mogą cieszyć się nielimitowanym dostęp do muzyki za darmo dzięki TIDAL Premium. Oferta dostępna jest w wybranych ofertach STAN NIELIMITOWANY. Pozwala to im cieszyć się 52  milionami utworów, legalną muzyką bez reklam nawet na 3 urządzeniach oraz dostępem do niej w trybie offline. Dodatkowo, klienci PLAY korzystający z usług na kartę oraz MIX, otrzymają możliwość słuchania muzyki z w aplikacji TIDAL jedynie za 17,99 zł/mc!

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
WALENTYNKI – 3 fazy miłości Styl życia, LIFESTYLE - MUZYKA NA KAŻDĄ EMOCJĘ
Hashtagi: #Styl życia #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy