Aktualności LIFESTYLE Styl życia

Walentynki w Starbucks

Data publikacji: 2019-02-14 | 01:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Walentynki w Starbucks
Kategoria: Styl życia, LIFESTYLE

Specjalnie z okazji Walentynek, Starbucks przygotował dla swoich gości niespodziankę, która doda szczyptę miłości do wybranych napojów.

Walentynki w Starbucks Styl życia, LIFESTYLE - Specjalnie z okazji Walentynek, Starbucks przygotował dla swoich gości niespodziankę, która doda szczyptę miłości do wybranych napojów.

Magia rozmowy przy kawie

Według Food Research Institute, kawę spożywa regularnie niemal 3/4 dorosłych Polaków, a 50% rozpoczyna od niej każdy dzień. Aromatyczny ciemny napój stał się w Polsce symbolem gościnności
i dodaną przyjemnością towarzyskich spotkań. Nie bez przyczyny. Wspólne picie kawy pozwala nam celebrować chwile i zacieśniać więzi, a upajające nasze zmysły zapach i aromat sprawiają, że czujemy się bardziej otwarci, radośni i zrelaksowani. Przy okazji duże stężenie kofeiny – przy udziale teofiliny
i teobraminy – działa korzystnie na centralny układ nerwowy, usprawniając procesy myślowe. Właśnie dlatego w trakcie spotkań przy filiżance kawy łatwiej przywołujemy wspomnienia
i koncentrujemy się na rozmowie. Badania dowodzą też, że uwalniane przez gorące napoje ciepło, przenika do naszego ciała i przekłada się na pozytywny stosunek do rozmówcy. Ma to związek
z odczuwaną fizycznie temperaturą, która znajduje odniesienie w naszych emocjach[1]. To sprawia,
że kawa kojarzy nam się z ciepłem i bezpieczeństwem, a rozgrzany, parujący kubek budzi w nas pokłady entuzjazmu i życzliwości.

Kawa dla serca

14 lutego to szczególny dzień w kalendarzu zakochanych. Większość par z okazji urodzin św. Walentego postanawia spędzić wspólnie czas i w związku z tym, szuka dogodnego miejsca z magiczną atmosferą, sprzyjającą czułościom i romantycznym wyznaniom. Starbucks od 10 lat w Polsce troszczy się o zapewnienie swoim gościom różnorodnej oferty oraz ciepłego i otwartego wnętrza, dzięki którym każdy z odwiedzających może poczuć się dobrze i wyjątkowo. W tym roku z okazji Walentynek, specjalnie dla zakochanych, znana sieć kawiarni przygotowała magiczną niespodziankę. Już 14 lutego do wybranych napojów bariści Starbucks będą dodawali specjalną czekoladową, różową posypkę w kształcie serduszek, idealnie komponującą się z bukietem czerwonych róż, stwarzając parom miejsca na cudowną, niekoniecznie pierwszą randkę. Dzięki temu, ukochana osoba będzie mogła poczuć się wyjątkowo, a druga strona jeszcze mocniej podkreśli swoje uczucia.

Dla Ciebie i dla tych, których kochasz

Kawa przybiera różnorodne postacie tak, aby zadowolić nawet najbardziej wymagające podniebienie – a miłośnicy kawy bywają naprawdę różni. Z tego powodu, znana sieć kawiarni stworzyła dla swoich gości nową wersję tradycyjnego, ciemno palonego Espresso Roast, cechującego się pełnym smakiem ze zmysłową nutą karmelu i wyczuwalną nutą goryczy.  Jego młodsza siostra – jasno palona Blonde Roast – to słodka mieszanka aksamitnych w smaku ziaren, która delikatnie pobudza zmysły i wydobywa łagodniejszą stronę smaku espresso. W Starbucks istnieje nieskończenie wiele możliwości personalizacji kawy: od rodzaju mleka czy napoju roślinnego, po szeroką ofertę gęstych syropów i bonusów w postaci bitej śmietany czy czekolady. To właśnie bogactwo dodatków i możliwość wyboru między ciemno i jasno palonymi ziarnami sprawiają, że w Starbucks każdy znajdzie coś dla siebie, a kawa będzie mogła łączyć ludzi i sprzyjać wzmacnianiu relacji również podczas walentynkowych randek.

 

[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2737341/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Walentynki w Starbucks Styl życia, LIFESTYLE - Specjalnie z okazji Walentynek, Starbucks przygotował dla swoich gości niespodziankę, która doda szczyptę miłości do wybranych napojów.
Hashtagi: #Styl życia #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Gwiazdy   #LIFESTYLE   #potrawy wielkanocne   #Tagi: Magda Gessler   #Wielkanoc 2018