LIFESTYLE Żywienie

Wielkanoc tuż tuż!

W Młynie Jaczkowice, gdzie od ponad 200 lat najlepsze gatunki pszenicy są starannie selekcjonowane i przemielane, powstała Dolnośląska Mąka Luksusowa, która pomaga w przygotowaniu świątecznych dań i

Data publikacji: 2019-04-16 | 11:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wielkanoc tuż tuż!
Kategoria: Żywienie, LIFESTYLE

W Młynie Jaczkowice, gdzie od ponad 200 lat najlepsze gatunki pszenicy są starannie selekcjonowane i przemielane, powstała Dolnośląska Mąka Luksusowa, która pomaga w przygotowaniu świątecznych dań i wypieków.

Wielkanoc tuż tuż! Żywienie, LIFESTYLE - W Młynie Jaczkowice, gdzie od ponad 200 lat najlepsze gatunki pszenicy są starannie selekcjonowane i przemielane, powstała Dolnośląska Mąka Luksusowa, która pomaga w przygotowaniu świątecznych dań i wypieków.

Wielkanoc to czas, w którym nasze domy wypełnione są świąteczną atmosferą bliskości, pierwszym wiosennym słońcem i zapachem świeżych kwiatów. Tradycyjne malowanie pisanek czy przygotowywanie wielkanocnego koszyczka sprawiają, że czas oczekiwania staje się bardzo ekscytujący. Całości towarzyszy wspólne gotowanie świątecznych potraw, które jednoczy domowników.

Słodkie święta

Rodzinne święta Wielkanocne to feerie barw, które goszczą na polskich stołach. Babka wielkanocna oprószona cukrem pudrem, bogato zdobiony mazurek czy ciasteczka serowe – to tylko niektóre ze słodkości, przy których dekorowaniu pobudzamy naszą wyobraźnię. Jest to moment, gdy w domu unoszą się zapachy dzieciństwa – chwile, gdy babcie i mamy sięgają po przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie, a najmłodsi wyczekują pierwszego kawałka ciasta.

Świąteczne dania według rodzinnych receptur przenoszą nas do czasu, gdy jako dzieci krzątaliśmy się między nogami babci, pomagając swoimi drobnymi rączkami w ich przygotowaniu. Te chwile, gdy w ukryciu przed starszymi podjadaliśmy suszone owoce przygotowane do mazurka lub czekoladę czekającą na przeistoczenie w polewę. Smak tradycyjnej babki drożdżowej czy ciasta wypiekanego przez najbliższych smakowały wtedy najlepiej. To dzięki włożonemu sercu, ale i odpowiednio dobranym składnikom. Pomocna w świątecznym – i nie tylko – pichceniu będzie Mąka Luksusowa z Młyna Jaczkowice. To właśnie rodzinne przepisy i właściwie dobrane składniki stoją za powodzeniem naszych wypieków, które podczas rodzinnych odwiedzin przy filiżance kawy, umilają nam świąteczny czas.

 Wielkanocny obiad

Wielkanoc to czas rodzinnych spotkań. Oprócz tradycyjnego śniadania w wielu domach ważną rolę odgrywa obiad, na który przyjeżdżają bliscy. Pomysłów na przepyszne dania jest wiele. Dla wielu nie ma Wielkanocny bez barszczu białego lub żuru podanego w chlebie. Własnoręcznie wypiekany bochenek  sprawia, że świąteczna zupa smakuje inaczej niż zawsze. By poczęstować gości pysznym pieczywem, należy pamiętać o doborze właściwej mąki. To dzięki niej będziemy mieli pewność, że bochenek chleba będzie chrupiący i rumiany. Po zupie przychodzi czas na drugie danie. Pomysłów na świąteczne menu jest wiele: schab ze śliwką, pieczeń, kaczka czy rolada. Tych potraw nie wyobrażamy sobie bez mięsnego sosu. Do jego przyrządzenia możemy wykorzystać Mąkę Luksusową z Młyna Jaczkowice, dzięki której sos będzie delikatny i aksamitny.

A to już wiesz?  Edyta Zając-Rzeźniczak: Wolę sprzątanie niż gotowanie. Moja babcia i mama są lepszymi kucharkami niż ja

Dolnośląska Mąka Luksusowa

Młyn Jaczkowice położony jest nieopodal Wrocławia, w dolinie Odry, w otoczeniu żyznych ziem Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Urodzajne gleby, łagodne zimy i ciepłe lata powodują, że to tutaj dojrzewają najlepsze odmiany pszenicy, z których tworzy się najlepsze jakościowo mąki. Mąka Luksusowa z Młyna Jaczkowice to niezawodny składnik kuchni, w której nie brakuje smakoszy domowych wypieków. To dzięki niej powstają tak lubiane przez nas świeże, domowe ciasta, chleb z przypieczoną, chrupiącą skórką, a także kopytka, zacierki i sosy. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wielkanoc tuż tuż! Żywienie, LIFESTYLE - W Młynie Jaczkowice, gdzie od ponad 200 lat najlepsze gatunki pszenicy są starannie selekcjonowane i przemielane, powstała Dolnośląska Mąka Luksusowa, która pomaga w przygotowaniu świątecznych dań i wypieków.
Hashtagi: #Żywienie #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy