Aktualności LIFESTYLE Styl życia Wielkanocne

Wielkanocne dekoracje – chryzantema będzie trendy!

Wielkanocne dekoracje 2018 – chryzantema będzie

Data publikacji: 2018-03-23 | 11:30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wielkanocne dekoracje – chryzantema będzie trendy!
Kategoria: Styl życia, LIFESTYLE

Wielkanocne dekoracje 2018 – chryzantema będzie modna!

Wielkanocne dekoracje – chryzantema będzie trendy! Styl życia, LIFESTYLE - Wielkanocne dekoracje 2018 – chryzantema będzie modna!

Wielkanoc to czas symbolizujący życie, witalność i odradzającą się przyrodę. Tę wyjątkową atmosferę powinny oddawać świąteczne dekoracje florystyczne, które w tym roku urzekać będą intensywnymi, soczystymi barwami. Wśród kwiatów prym będzie wiodła chryzantema – zarówno w swych klasycznych, jak i nowych odmianach.

SŁONECZNA WIELKANOC

Tradycjonaliści będą zadowoleni – w tym roku wielkanocne stroiki zdominuje chryzantema w żółtym, słonecznym odcieniu, tak charakterystycznym dla Świąt Wielkiej Nocy. W kompozycjach może występować samodzielnie, w odmianach drobno lub wielkokwiatowych, bądź w zestawieniu z inną, równie radosną barwą: limonkową, żywą zielenią.

– W tym sezonie w aranżacjach wielkanocnych stawiamy przede wszystkim na żółte chryzantemy, wprowadzające energetyczny, wiosenny nastrój. Warto pamiętać, że w Azji, gdzie kwiat ten występuje w naturze, jest on symbolem słońca! Mnie najbardziej podobają się kompozycje z wielkokwiatowych chryzantem w odcieniu słonecznym, uzupełnione zielonymi odmianami drobnokwiatowymi – mówi Małgorzata Niska, Międzynarodowa Mistrzyni Florystyki, założycielka szkoły florystycznej.

RÓŻ I ZIELEŃ

Kolejnym trendem na Wielkanoc 2018 są oryginalne dekoracje kwiatowe w odcieniach różu, który dotąd nieczęsto gościł w przybraniach wielkanocnych stołów.
– Róż w aranżacjach na Wielkanoc to bardzo świeża, niebanalna tendencja. Dekoracje w tym kolorze są subtelne, podobnie jak budząca się wokół natura. Do takich kompozycji sugeruję intensywne odcienie, które można dopełniać drobniejszymi odmianami chryzantem w kolorze pudrowego różu – tłumaczy Małgorzata Niska.

ELEGANCKI MINIMALIZM

Formę wielkanocnych aranżacji florystycznych w tym sezonie cechować ma prostota, a nawet pewien minimalizm. Wśród dodatków znajdą się głównie naturalne elementy: gałązki i drewno naturalne bądź bielone, a także drobne kamienie. Warto ograniczyć liczbę detali nawiązujących do samej Wielkanocy – w zupełności wystarczą pisanki w jednolitym, harmonizującym z kompozycją kolorze. Elementem spinającym kompozycję niech będzie ciekawe naczynie – oprócz neutralnych szklanych pojemników, modne będą formy imitujące surowy beton czy filcowe otuliny nawiązujące do pierwszych, nieco jeszcze chłodnych dni wiosny.

A to już wiesz?  Wielkanocny Jarmark w Porcie Łódź

Kompozycje: Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej, fot.: Olga Borowska, chryzantemy: JustChrys.com

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wielkanocne dekoracje – chryzantema będzie trendy! Styl życia, LIFESTYLE - Wielkanocne dekoracje 2018 – chryzantema będzie modna!
Hashtagi: #Styl życia #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy