LIFESTYLE Podróże

Rzym najpopularniejszym kierunkiem wielkanocnym Polaków

Rzym najpopularniejszym kierunkiem wielkanocnym Polaków
Dokąd najchętniej udają się Polacy w okresie wielkanocnym? Jak wynika z danych zebranych przez porównywarkę cen hoteli trivago.pl, kierunkiem, którym interesują się najbardziej w tym roku jest

Data publikacji: 2014-04-02 | 14:13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rzym najpopularniejszym kierunkiem wielkanocnym Polaków
Kategoria: Podróże, LIFESTYLE

Dokąd najchętniej udają się Polacy w okresie wielkanocnym? Jak wynika z danych zebranych przez porównywarkę cen hoteli trivago.pl, kierunkiem, którym interesują się najbardziej w tym roku jest Rzym.

Rzym najpopularniejszym kierunkiem wielkanocnym Polaków Podróże, LIFESTYLE - Dokąd najchętniej udają się Polacy w okresie wielkanocnym? Jak wynika z danych zebranych przez porównywarkę cen hoteli trivago.pl, kierunkiem, którym interesują się najbardziej w tym roku jest Rzym.

Düsseldorf, 2 kwietnia 2014. Dokąd najchętniej udają się Polacy w okresie wielkanocnym? Jak wynika z danych zebranych przez porównywarkę cen hoteli trivago.pl, kierunkiem, którym interesują się najbardziej w tym roku jest Rzym. Nie bez powodu – tegoroczna Wielkanoc wypada bowiem niewiele wcześniej niż mająca miejsce w Watykanie kanonizacja Jana Pawła II.

Stolica Włoch od dawna znajdowała się na liście ulubionych kierunków Polaków, jednak w okresie 17-22 kwietnia okazuje się być miejscem, w którym najczęściej szukamy noclegów. Średnia cena za pokój hotelowy sięga w tych dniach 679,92 zł, co stanowi kwotę blisko dwa razy wyższą niż średnio jesteśmy w skłonni za taki pokój w tym okresie zapłacić (360,26 zł). Tak duże zainteresowanie Polaków właśnie Rzymem i wysokie ceny hoteli może tłumaczyć fakt, iż niewiele później, bo 27 kwietnia, w Watykanie będzie miała miejsce kanonizacja Jana Pawła II w związku z czym wielu Polaków może czuć potrzebę wyjazdu właśnie tam.

Zaraz po Rzymie, na wielkanocnej mapie naszych rodaków znajduje się Paryż i Barcelona, która w zeszłym roku była wielkanocnym kierunkiem numer jeden.

Pełna lista najpopularniejszych wielkanocnych kierunków Polaków:

Rzym (Włochy)
Paryż (Francja)
Barcelona (Hiszpania)
Praga (Czechy)
Warszawa (Polska)
Kraków (Polska)
Berlin (Niemcy)
Zakopane (Polska)
Londyn (Wielka Brytania)
Wrocław (Polska)
Kołobrzeg (Polska)
Budapeszt (Węgry)
Gdańsk (Polska)
Sopot (Polska)
Sliema (Malta)

Zdjęcie: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/Rome_Vatican.jpg

 

O trivago

www.trivago.pl to porównywarka cen hoteli, dzięki której podróżujący znajdzie dla siebie idealny hotel w najkorzystniejszej cenie. trivago porównuje ceny ponad 700.000 hoteli na całym świecie, przeglądając ponad 200 stron rezerwacyjnych.

A to już wiesz?  Wiosna, ach to ty! 7 powodów do radości, mimo wszystko!

Serwis udostępnia 82 miliony zintegrowanych opinii oraz 14 milionów zdjęć. Znalezienie idealnego hotelu ułatwiają różnorodne filtry. Co miesiąc 45 milionów użytkowników korzysta
z trivago oszczędzając średnio 35% przy każdej rezerwacji.

trivago to niemiecka firma z siedzibą w Düsseldorfie, założona w 2005 roku, obecnie operująca na 40 międzynarodowych platformach w 24 językach.

Powyższy komunikat prasowy jest chroniony prawem autorskim. Do publikacji pod warunkiem powołania się na źródło pierwotne www.trivago.pl. W razie jakichkolwiek pytań lub chęci stałego otrzymywania naszych komunikatów prasowych, prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Rzym najpopularniejszym kierunkiem wielkanocnym Polaków Podróże, LIFESTYLE - Dokąd najchętniej udają się Polacy w okresie wielkanocnym? Jak wynika z danych zebranych przez porównywarkę cen hoteli trivago.pl, kierunkiem, którym interesują się najbardziej w tym roku jest Rzym.
Hashtagi: #Podróże #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy