Dom LIFESTYLE

W Wielkanoc Ci się upiecze, czyli jakie funkcje piekarników są przydatne

Piekarnik to zdecydowanie jedno z najważniejszych urządzeń AGD, które powinno znaleźć się w każdej

Data publikacji: 2018-03-29 | 10:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: W Wielkanoc Ci się upiecze, czyli jakie funkcje piekarników są przydatne
Kategoria: Dom, LIFESTYLE

Piekarnik to zdecydowanie jedno z najważniejszych urządzeń AGD, które powinno znaleźć się w każdej kuchni.

W Wielkanoc Ci się upiecze, czyli jakie funkcje piekarników są przydatne Dom, LIFESTYLE - Piekarnik to zdecydowanie jedno z najważniejszych urządzeń AGD, które powinno znaleźć się w każdej kuchni.

Już niedługo w naszych domach będą unosić się smakowite zapachy pieczonych ciast i mięs, które
w Wielkanoc pojawią się na świątecznych stołach. Piekarnik to zdecydowanie jedno z najważniejszych urządzeń AGD, które powinno znaleźć się w każdej kuchni. Dlatego tak ważne, aby przy jego zakupie zdecydować się na najlepsze rozwiązania.

 

Kwestia wyboru piekarnika jest bardzo indywidualna. Nowoczesne modele naszpikowane są nowinkami technicznymi i opcjami, które w maksymalny sposób mają ułatwić, umilić i usprawnić pieczenie. Producenci wciąż pracują nad zwiększaniem funkcjonalności urządzeń i nad tym, aby sprawdzały się idealnie podczas codziennego użytkowania, dlatego nawet podstawowe modele posiadają funkcje, które ułatwiają nam przygotowywanie pysznych potraw.

 

Najlepszym przykładem może być tutaj funkcja termoobiegu 3D, dostępna w piekarnikach Kernau do zabudowy linii KBO 1066. Jest to połączenie systemu grzałki kołowej oraz wentylatora, które razem wywołują ruch gorącego powietrza, zapewniając równomierną temperaturę we wnętrzu piekarnika. Umożliwia to równoczesne przyrządzanie kilku potraw na różnych poziomach w krótszym czasie i w niższych temperaturach redukując koszty eksploatacji urządzenia. Wiele piekarników posiada także funkcję grzania od dołu oraz grzania od góry. Dzięki temu, potrawy i ciasta będą upieczone dokładniej. Sami możemy regulować poziom zarumienienia potraw. Piekarniki posiadają też funkcję grzania z góry i z dołu jednocześnie – a więc możemy dopiec naszą potrawę tuż przed wyjęciem.

 

Bardzo istotną funkcją, szczególnie dla osób z małymi dziećmi, jest wybór modelu z tzw. zimnymi drzwiami. Piekarniki wyposażone w to udogodnienie mają zastosowaną kilkuwarstwową szybę w drzwiach, dzięki czemu grzeją wewnątrz, nie emitując ciepła poza obudowę. Małe rączki mogą więc bez ograniczeń dotykać drzwiczek pracującego piekarnika bez ryzyka poparzenia. Niektóre modele piekarników linii Kernau KBO 1066 wyposażone są w system chłodzenia obudowy oraz szyby piekarnika. Górny wentylator wprawia w ruch powietrze a to chłodzi poszczególne podzespoły produktu. Funkcja ta chroni meble przed uszkodzeniami a użytkownika sprzętu przed oparzeniami. Dodatkowo, w modelach KBO 1066 PT X, KBO 1066 S PT B i stylowym białym KBO 1066 S PT W zastosowano pokrętła push-push, chowane w obudowie w momencie gdy nie są używane. Funkcja ta wpływa nie tylko na elegancki wygląd sprzętu i łatwe utrzymanie go w czystości, ale także zabezpiecza przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia przez dziecko.

A to już wiesz?  Kwiaty na Walentynki – co króluje w tym roku?

 

Równie ważne jak bezpieczeństwo jest wygoda użytkowania piekarników. Przy zakupie często zapominamy, aby zwrócić uwagę na prowadnice teleskopowe, które gwarantują łatwy dostęp do przygotowywanych potraw. Podczas późniejszego użytkowania okazuje się, że jest to element niezwykle funkcjonalny i pomocny w codziennym wykorzystaniu piekarnika. W starszych modelach wyjmowanie potraw może być niezwykle kłopotliwe, trzeba bowiem samodzielnie wyjąć blachy lub ruszt, na których stoją potrawy, co przy dużej temperaturze może narazić nas na poparzenia. Prowadnice zamontowane w piekarniku umożliwiają proste i szybkie wysunięcie całej blachy. Każdą prowadnicę można umieścić na dowolnym poziomie w zależności od zapotrzebowania, co zapobiega przypadkowym poparzeniom i ułatwia pracę w kuchni. W niektórych modelach linii Kernau KBO 1066 zastosowano również zawiasy soft-close, czyli system płynnego i samoczynnego domykania drzwi piekarnika, który nie wymaga żadnego wysiłku a dodatkowo zapewnia najwyższe bezpieczeństwo użytkowania.

 

Wreszcie, w nowoczesnych piekarnikach nie musimy już polegać na intuicji i doświadczeniu, jak nasze mamy czy babcie. Z pomocą przychodzi bowiem timer, który daje nam możliwość zaprogramowania czasu pracy urządzenia, oraz wyświetlacz LED, na którym możemy odczytać ustawienia piekarnika oraz czas gotowania, co sprawi, że przygotowane dania będą perfekcyjnie smakować za każdym razem.

 

Więcej na temat piekarników Kernau na stronie:
https://www.kernau.com/kategoria/gotowanie/piekarniki.html

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
W Wielkanoc Ci się upiecze, czyli jakie funkcje piekarników są przydatne Dom, LIFESTYLE - Piekarnik to zdecydowanie jedno z najważniejszych urządzeń AGD, które powinno znaleźć się w każdej kuchni.
Hashtagi: #Dom #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy